Bedensel engelliler iki maçı geride bıraktı

Balıkesirde düzenlenen Basketbol Engelliler Play-off maçlarına katılan temsilcimiz Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, seride oynadığı iki maçında bir galibiyet, bir mağlubiyet aldı.  İlimizi temsilen Balıkesirde yapılan Türkiye Bedensel Engelliler Play-off serisine katılmaya hak kazanan Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, iki maç sonucunda 1 galibiyet ve bir mağlubiyet aldı.

Toplam 3 puanı bulunan temsilcimiz, ilk maçında Samsun Medical Park Engelliler Spor Kulübü ile karşılaştı. Maçta üstün bir oyun sergileyen temsilcimiz, rakibini 65-49luk skorla mağlup etmeyi başardı.

Maçın ardından yaptığımız görüşmede konuşan Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Başkanı Bedri Korkmaz: İlk maçımızda gayet iyi bir performans ortaya koyduk. Tüm arkadaşlarımızın yüksek motivasyonla sahada yer aldılar ve bunun meyvesini 65-49luk skorla aldılar dedi.

Korkmaz ayrıca kendilerine destek veren Gömeç Kaymakamı Naif Yavuza teşekkür etti. İlk maçı galibiyetle kapatmanın sevincini yaşayan temsilcimiz, ikinci maçında ise İstanbul Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile karşılaştı. İstanbul temsilcisi karşısında istediği oyunu ortaya koyamayan temsilcimiz, salondan 72-42lik mağlubiyetle ayrıldı. Bu sonuçla 3 puan toplayan temsilcimiz, Cumartesi günü sona erecek play-off serisinde 3 maç daha oynayacak.

Muş Ovası Gazetesi

Yeşil Varto Spor’da 9 transfer
Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez
BAL Ligi’nde ilimizi Varto temsil edecek
Muş Spor 3’üncü Lig’e yükseldi